Yok böyle tesadüf! EURO 2024’te Türkiye ve Portekiz 16 yıl sonra dejavu ile turladı

A Milli Takım, EURO 2024’te son 16 turuna yükseldi. Ay-yıldızlılar, Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu son hafta maçında Çekya’yı Hakan Çalhanoğlu ve Cenk Tosun’un golleriyle 2-1 mağlup etti ve son 16’da Avusturya’nın rakibi oldu. A Milli Takım, 2 Temmuz Salı günü Leipzig’de Avusturya ile karşılacak.

Portekiz’in lider olarak tamamladığı grupta 16 yıl sonra büyük bir tesadüf yaşandı. Portekiz ve Türkiye’nin son 16 turuna yükseldiği grupta atılan ve yenilen gollerin dışında galibiyet sayılarına kadar aynı tablo ortaya çıktı.

GRUBU İKİNCİ SIRADA TAMAMLADIK

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu’nda Gürcistan’ı 3-1 mağlup ederek turnuvaya başladı. Ay-yıldızlılar ikinci maçında Portekiz’e 3-0 mağlup oldu ve grubun kaderini çizecek maçta Çekya’nın karşısına çıktı.

A Milli Futbol Takımı, Çekya’yı Hakan Çalhanoğlu ve Cenk Tosun’un golleriyle 2-1 mağlup ederek grubunu ikinci sırada tamamladı ve son 16 turunda Avusturya’nın rakibi oldu. A Milli Takım, 2 Temmuz Salı günü Leipzig’de Avusturya ile karşı karşıya gelecek.

PORTEKİZ LİDER TAMAMLADI!

EURO 2024’ün favorileri arasında yer alan Portekiz, A Milli Takım’ın yer aldığı grubu lider tamamladı. Portekiz ilk maçında Çekya’yı 2-1 mağlup etti. İkinci maçta A Milli Futbol Takımı’nı 3-0 mağlup eden Portekiz son maçında Gürcistan’a 2-0 mağlup olarak grubunu lider tamamladı. Portekiz’in son 16 turundaki rakibi Slovenya oldu.

YOK BÖYLE TESADÜF! 16 YIL SONRA HER ŞEY AYNI

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 16 yıl sonra büyük bir tesadüf yaşandı. EURO 2008’de de Portekiz ile aynı grupta yer alan A Milli Futbol Takımı grubunu rakibinin arkasında ikinci sırada tamamlamıştı.

EURO 2008’de 6 puan toplayan Portekiz, 5 gol atıp 3 gol yiyerek 6 puanla çeyrek finale yükselme başarısı göstermişti. A Milli Takım ise 5 gol atıp 5 gol yiyerek 6 puanla grubu ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale yükselmişti.

EURO 2024’te 16 yıl sonra yine aynı grupta yer alan Portekiz ile Türkiye; EURO 2008’de olduğu gibi aynı sıralamayla gruptan çıkmayı başarırken attıkları ve yedikleri goller bakımından EURO 2008 ile benzer bir görüntü oluşturdu. İki ülke de 6’iar puanla gruptan çıkarken Portekiz birinci A Milli Takım ise ikinci olarak grubunu tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir